Bramy garażowe

bramy garażowe toruń

Bramy garażowe to najważniejszy punkt każdego garażu oraz hal pracowniczych. Od rodzaju bramy zależy komfort eksploatacji pomieszczenia i zadowolenie z inwestycji na kilka lat. Bardzo ważne jest aby dowiedzieć się, jakie bramy będą najlepsze do poszczególnych przypadków.

bramy garażowe segmentowe Toruń

Dostępne miejsce a rodzaj bramy

Z racji, że bramy garażowej nie wymienia się zbyt często, jeśli nie uległa awarii, to należy rozważnie wybrać jej rodzaj. Na początek Klient powinien określić ile miejsca jest w środku garażu na zamontowanie prowadnic, a także przed garażem, na jej otwieranie.

Bramy uchylne i dwuskrzydłowe

Brama uchylna będzie doskonałym wyborem, jeśli przed garażem nie ma dużo miejsca na jej otwieranie. Jednak wymaga za to przestrzeni w środku na zamontowanie prowadnic. Jeśli nie da się ich tam zastosować to można pomyśleć o bramie dwuskrzydłowej. Jej konstrukcja pozwala na otwieranie jej w zewnętrzną stronę garażu.

bramy uchylne Toruń

Bramy segmentowe i rolowane

Innym sposobem jeśli Klient nie ma do dyspozycji zbyt dużej ilości miejsca są bramy segmentowe. Łatwe w obsłudze, wygodne a do tego bardzo sprawnie działające.

Ich konstrukcja opiera się na prowadnicach po bokach otworu garażowego oraz prowadnicach poziomych. W czasie otwierania bramy, jej poszczególne segmenty zostają składane w prowadnicy poziomej. Taki mechanizm pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie czyni całą bramę doskonałą izolacją akustyczną oraz termiczną.

Równie popularne bramy rolowane są prawdopodobnie najlepszym kandydatem, jeśli nie ma miejsca w żadnej części garażu. Działają na podobnej zasadzie co rolety plisowane, czyli montuje się w otworze garażowym wewnątrz lub na zewnątrz skrzynkę wyposażoną w automatyczny system sterowania. W czasie otwierania bramy cały płaszcz będący osłoną garażową zostaje zawijany do skrzynki, co pozwala zaoszczędzić naprawdę ogromne ilości miejsca.

bramy rolowane Toruń

Cechy, które powinna mieć dobra brama garażowa

Pomimo wielu dostępnych modeli bram garażowych można wyróżnić kilka cech, które powinny być obowiązkowe w każdym przypadku.

- Po pierwsze trwałość - to od jakości poszczególnych części zależy, jak wiele lat posłuży brama oraz czy będzie odporna na częste eksploatowanie. W naszej firmie Fakron dbamy o to, aby realizacje były niezawodne a Klienci zadowoleni.

- Odpowiedni montaż przez profesjonalistów - bez tego punktu rośnie ryzyko, że cała brama straci na jakości przez niedociągnięcia, narażając użytkownika na niepłynne działanie oraz straty ciepła.

- Sprawne i łatwe sterowanie - to od niego zależy zadowolenie z całej realizacji, dlatego też napęd wysokiej jakości, a do tego energooszczędny to całkowita podstawa, zwłaszcza w przypadku mocno zautomatyzowanych bram.

- Dopasowany wygląd do całego budynku - istotne zwłaszcza przy domach, gdzie liczy się estetyka dopasowania drzwi wejściowych, okien i bram garażowych.

- Niezawodne bezpieczeństwo - brama garażowa straciłaby swoją funkcję, jeśli nie zapewniałaby odpowiedniej ochrony. Warto sprawdzić czy wszystkie włączniki, zabezpieczenia i skrzynki nie są uszkodzone lub źle zamontowane. Kupno idealnej bramy garażowej może wydawać się trudnym procesem, jednak w razie problemów zachęcamy do kontaktu z nami.

Bramy garażowe

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry