Bramy garażowe

bramy garażowe Toruń

Bramy garażowe - Toruń

Bramy garażowe to najważniejszy punkt każdego garażu oraz hal pracowniczych. Od rodzaju bramy zależy komfort eksploatacji pomieszczenia i zadowolenie z inwestycji na kilka lat. Bardzo ważne jest aby dowiedzieć się, jakie bramy będą najlepsze do poszczególnych przypadków.

bramy garażowe segmentowe Toruń

Dostępne miejsce a rodzaj bramy

Z racji, że bramy garażowej nie wymienia się zbyt często, jeśli nie uległa awarii, to należy rozważnie wybrać jej rodzaj. Na początek Klient powinien określić ile miejsca jest w środku garażu na zamontowanie prowadnic, a także przed garażem, na jej otwieranie.

Bramy uchylne i dwuskrzydłowe

Brama uchylna będzie doskonałym wyborem, jeśli przed garażem nie ma dużo miejsca na jej otwieranie. Jednak wymaga za to przestrzeni w środku na zamontowanie prowadnic. Jeśli nie da się ich tam zastosować to można pomyśleć o bramie dwuskrzydłowej. Jej konstrukcja pozwala na otwieranie jej w zewnętrzną stronę garażu.

bramy segmentowe Toruń

Bramy segmentowe i rolowane

Innym sposobem jeśli Klient nie ma do dyspozycji zbyt dużej ilości miejsca są bramy segmentowe. Łatwe w obsłudze, wygodne a do tego bardzo sprawnie działające.

Ich konstrukcja opiera się na prowadnicach po bokach otworu garażowego oraz prowadnicach poziomych. W czasie otwierania bramy, jej poszczególne segmenty zostają składane w prowadnicy poziomej. Taki mechanizm pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie czyni całą bramę doskonałą izolacją akustyczną oraz termiczną.

Równie popularne bramy rolowane są prawdopodobnie najlepszym kandydatem, jeśli nie ma miejsca w żadnej części garażu. Działają na podobnej zasadzie co rolety plisowane, czyli montuje się w otworze garażowym wewnątrz lub na zewnątrz skrzynkę wyposażoną w automatyczny system sterowania. W czasie otwierania bramy cały płaszcz będący osłoną garażową zostaje zawijany do skrzynki, co pozwala zaoszczędzić naprawdę ogromne ilości miejsca.

bramy garażowe Toruń 2

Cechy, które powinna mieć dobra brama garażowa

Pomimo wielu dostępnych modeli bram garażowych można wyróżnić kilka cech, które powinny być obowiązkowe w każdym przypadku.

- Po pierwsze trwałość - to od jakości poszczególnych części zależy, jak wiele lat posłuży brama oraz czy będzie odporna na częste eksploatowanie. W naszej firmie Fakron dbamy o to, aby realizacje były niezawodne a Klienci zadowoleni.

- Odpowiedni montaż przez profesjonalistów - bez tego punktu rośnie ryzyko, że cała brama straci na jakości przez niedociągnięcia, narażając użytkownika na niepłynne działanie oraz straty ciepła.

- Sprawne i łatwe sterowanie - to od niego zależy zadowolenie z całej realizacji, dlatego też napęd wysokiej jakości, a do tego energooszczędny to całkowita podstawa, zwłaszcza w przypadku mocno zautomatyzowanych bram.

- Dopasowany wygląd do całego budynku - istotne zwłaszcza przy domach, gdzie liczy się estetyka dopasowania drzwi wejściowych, okien i bram garażowych.

- Niezawodne bezpieczeństwo - brama garażowa straciłaby swoją funkcję, jeśli nie zapewniałaby odpowiedniej ochrony. Warto sprawdzić czy wszystkie włączniki, zabezpieczenia i skrzynki nie są uszkodzone lub źle zamontowane. Kupno idealnej bramy garażowej może wydawać się trudnym procesem, jednak w razie problemów zachęcamy do kontaktu z nami.

 KATALOGI PRODUCENTÓW

Bramy garażowe

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry