Rolety wewnętrzne

rolety toruń

Każdy dom zasługuje na stylowe wykończenie każdego elementu, który zwraca na siebie uwagę. W przypadku rolet wewnętrznych liczy się ich zastosowanie i funkcja, którą pełnią, ale także strona estetyczna. Aby jednak rolety współgrały z otoczeniem, należy wybrać odpowiedni ich rodzaj.

tanie rolety toruń

 

Rolety typu dzień i noc

To jeden z najpopularniejszych pomysłów na eleganckie, a jednocześnie bardzo praktyczne zasłonienie okien. Rolety dzień noc są na tyle uniwersalną konstrukcją, że można ją zastosować niemal wszędzie. Sprawdzą się zarówno w przytulnych przestrzeniach mieszkalnych, jak i w oficjalnych gabinetach.

 

Budowa rolet 

Cała magia rolet dzień noc tkwi w sposobie ich wykonania. Mianowicie wykonane są najczęściej z tkanin podobnego materiału o różnym stopniu transparentności. Poziome pasy naprzemiennie są zaciemniające i mocno przeźroczyste. Taka konstrukcja pozwala na dowolny wybór natężenia światła, które dostanie się do wnętrza. Rolety dzień noc montuje się na górnej części ramy okiennej, a cały mechanizm jest zupełnie bezinwazyjny dla okna. Do sterowania używa się specjalnego łańcuszka, który pozwala zatrzymać roletę na dowolnej wysokości.

 

rolety Toruń 2

Rodzaje rolet dzień i noc

Pomimo, że wszystkie pełnią tą samą rolę, mogą się różnić między sobą tak jak kilka poniższych typów:

- Rolety dzień i noc w kasecie – szczególnie stabilne i bezpiecznie, dzięki zamocowaniu na ramie okna poprzez wklejenie lub użycie haczyków.

- Rolety dzień i noc klasyczne – zwykły typ rolety, która mocowana jest na górnej części okna w taki sposób, że roleta staje się wolno wisząca.

- Rolety dzień i noc mini – wygodne i zajmujące mało miejsca rolety. Mocowane przy pomocy haczyków lub przyssawek, a dla dodatkowego bezpieczeństwa wyposażane w prowadnicę żyłkową.

Jak widać, każdy rodzaj rolety funkcjonuję trochę inaczej, dlatego też tak ważne jest zastanowienie się przed ich wyborem. Dla całkowicie perfekcyjnego efektu najlepiej jest skorzystać z możliwości wykonania rolet na wymiar.

rolety wewnętrzne toruń

 

Walory estetyczne 

Materiały, których używa się do wykonania rolet typu dzień i noc pozwalają wybrać ich dowolny kolor. Dzięki temu roletę można dopasować do pomieszczenia. Najczęściej spotyka się jasne barwy, które optycznie powiększają i dodatkowo rozjaśniają okno. W pomieszczeniach takich jak sypialnia lepiej jest postawić na ciemniejsze, głębsze kolory, które nadadzą wnętrzu subtelnego charakteru.

 

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to efektowne zasłony wykonane z materiału. Do ich podnoszenia wystarczy mechanizm opierający się na linkach, który stopniowo składa roletę. Powierzchnia rolety rzymskiej posiada poprzecznie wszyte cienkie pręty, dzielące całość na mniejsze części, które następnie można złożyć nawet w stylową harmonijkę. Sterowanie roletą polega na użyciu mechanizmu łańcuszkowego lub sznurkowego.

rolety materiałowe Toruń

 

Wygląd i zastosowanie rolety

Rolety rzymskie zależnie od potrzeb wykonuje się z materiałów różnej grubości. Te cieńsze będą pełnić rolę firanki, tylko delikatnie przysłaniając światło, a te grubsze w dużym stopniu zatrzymają promienie słoneczne. Najczęściej z roletami rzymskimi spotkać się można w trudnych otworach okiennych, gdzie zamontowanie innego rodzaju jest niemożliwe, podobnie jak i założenie zwykłych firanek lub zasłon. Zapewniają przyjemny dla oka klimat, a ponadto można wybierać spośród wielu dostępnych kolorów, aby znaleźć ten doskonały dla pomieszczenia.

rolety dzień noc Toruń

 

Rolety kasetowe

Niezwykle popularne rolety kasetowe głównie z powodu komfortu użytkowania podbijają serca wielu Klientów. Cały system roletowy składa się z kasety aluminiowej, która odgrywa rolę ochronną dla wałka z tkaniną oraz prowadnic biegnących po bokach ram okna. Działanie takiego mechanizmu opiera się na samoblokującym sterowaniu, dzięki czemu domownicy mogą dowolnie wybierać, na jakiej wysokości zatrzymać roletę.

 

rolety rzymskie Toruń

Rodzaje rolet w kasecie

Wyróżniamy głównie trzy rodzaje rolet kasetowych:

- Rolety klasyczne – wałek znajduje się w kasecie PCV lub aluminiowej, a roletą steruje się przy pomocy łańcuszka. Kaseta zostaje zamontowana do listwy przy szybowej wkrętami, a prowadnice zostają przyklejone taśmą piankową.

- Rolety zaciągane od dołu – idealne dla pomieszczeń w niskich kondygnacjach. Kaseta zostaje zamontowana na dolnej części ramy okiennej, a sterowanie polega na mechanizmie naciągu sprężyny.

- Rolety kasetowe dzień i noc – połączenie wygodnych rolet wraz z komfortowym mechanizmem sterującym.

Wszystkie typy rolet zasługują na szczególnie zainteresowanie zwłaszcza ze względu na dobrze realizowaną funkcję, przy jednocześnie niskiej cenie.

rolety materiałowe Toruń

Mini rolety

Bardzo popularne ze względu na swój uniwersalny charakter i łatwość montażu. Mini rolety, zwane także roletkami charakteryzują się głównie niską ceną. Ich znaczącą zaletą jest wygodny sposób montażu, który nie ingeruje konstrukcję ramy okiennej. Co więcej, mini rolety występują w różnorodnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Dla dodatkowej stabilności mini rolety wyposażone są w naprężoną żyłkę, która usprawnia działanie całego sterowania.

 

 

 

 

 

 

 

 ROLETY DZIEŃ - NOC

rolety w kasecie Toruńrolety dzień noc Toruń 2rolety dzień noc Toruń 3rolety dzień noc Toruń 4rolety dzień noc Toruń 5rolety dzień noc Toruń 6rolety dzień noc Toruń 7rolety dzień noc Toruń 8rolety dzień noc Toruń 9rolety dzień noc Toruń 10

 

ROLETY RZYMSKIE

rolety rzymskie Toruń 1rolety rzymskie Toruń 2rolety rzymskie Toruń 3rolety rzymskie Toruń 4rolety rzymskie Toruń 5rolety rzymskie Toruń 6rolety rzymskie Toruń 7rolety rzymskie Toruń 8rolety rzymskie Toruń 9rolety rzymskie Toruń 10rolety rzymskie Toruń 11rolety rzymskie Toruń 12

ROLETY MATERIAŁOWE

rolety materiałowe Toruń 1rolety materiałowe Toruń 2rolety materiałowe Toruń 3rolety rzymskie materiałowe 4rolety materiałowe materiałowe 5rolety materiałowe Toruń 6rolety materiałowe Toruń 7rolety materiałowe Toruń 8rolety materiałowe Toruń 9

rolety mini toruń

Rolety wewnętrzne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz