Plisy

plisy Toruń

Plisy - Toruń

Innowacyjny sposób, który świetnie zastąpi klasyczne zasłony, nadając całemu wnętrzu specyficznego charakteru. Żaluzje plisowane, inaczej plisy, to wyróżniająca się dekoracja okienna o bardzo duże funkcjonalności.

tanie plisy Toruń

Konstrukcja i mechanika plis

Żaluzja składa się z dwóch szyn, między którymi umieszczone są plisy. Plisy mogą być wykonane z tkanin o różnej grubości, dzięki czemu można decydować o intensywności światła dostającego się do środka. Cała magia i wyjątkowość żaluzji plisowanych polega na tym, że można umieszczać je na różnej wysokości. Jest to bardzo praktyczne, jeśli zależy nam na zasłonieniu tylko dolnej części okna, bądź środkowej. Takie manewry są możliwe dzięki lekkiej konstrukcji zamontowanej na odpowiednich ramach. Etap montażu opiera się na metodach bezinwazyjnych w przypadku mocowania na uchwyty lub metodzie przykręcania do listwy przy ramie okna. Montuje się samą żaluzję, bez dodatkowych kaset, dzięki czemu całość nie zajmuje dużo miejsca. Taki typ konstrukcji jest bardzo wygodny również w przypadku okien o niezwykłych kształtach, takich jak owale, trójkąty lub trapezy. Prócz tego daje duże poczucie bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne przy dzieciach. W plisach nie występują zbędne małe elementy, które mogą stać się potencjalnym zagrożeniem. Żaluzje plisowane można sterować ręcznie, po prostu zmieniając położenie plis poprzez ich przesunięcie, lub przy pomocy elektrycznego mechanizmu.

 

plisy Toruń - rolety plisowaneWalory estetyczne plisy

Nie od dziś wiadomo, że proste i minimalistyczne rozwiązania są kluczem do sukcesu. Podobnie jest, jeśli chcemy stworzyć wnętrze pełne gracji i wdzięku. W tym wypadku prostota plis będzie doskonałym wsparciem w tworzeniu odpowiedniego klimatu, a dopasowane kolory tylko uzupełnią całość. Na nowoczesnym rynku można spotkać ciekawe konstrukcję żaluzji plisowanych o podwójnych warstwach, a nawet takie o strukturze plastra miodu.

 

Zastosowanie żaluzji plisowanych

Najczęściej z plisami można się spotkać we wnętrzach, gdzie dużą uwagę zwraca się na design. Zwykle są to duże, przeszklone powierzchnie lub ekstrawaganckie formy okien. Jednak nawet tradycyjne domy jednorodzinne są doskonałym miejscem, gdzie plisy znajdą swoje zastosowanie. Wybór grubości tkaniny pozwala określić, do jakiego pomieszczenia będzie przeznaczona żaluzja. Te grubsze będą najlepsze do sypialni lub salonu, gdzie przyda się mocniejsze zaciemnienie. Inaczej będzie w przypadku kuchni lub łazienki, gdzie liczy się zasłonienie widoku na zewnątrz, lecz utrzymanie światła – tutaj pasują plisy o jasnym i cienkim materiale.

 

plisy Toruń - żaluzje plisowane

Utrzymanie czystości

Z pewnością regulowanie dostępu światła jest jedną z największych zalet plis, podobnie jak ich wygląd. Jednak prócz tego liczy się jeszcze ich sposób utrzymania oraz dbania o nie. Warto tutaj przedstawić, że plisy pozwalają się bezproblemowo czyścić na mokro, co jest niezmiernie istotne we wnętrzach narażonych na wiele zabrudzeń, takich jak kurz lub opary kuchenne. Sam demontaż plis również nie powinien przysparzać żadnych problemów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PLISY - GALERIA

plisy Toruń 1plisy Toruń 2plisy Toruń 3plisy Toruń 4plisy Toruń 5plisy Toruń 6plisy Toruń 7plisy Toruń 8plisy Toruń 9plisy Toruń 10plisy Toruń 11plisy Toruń 12plisy Toruń 13plisy Toruń 14plisy Toruń 15plisy Toruń 16plisy Toruń 17plisy Toruń 18plisy Toruń 19plisy Toruń 1plisy%201.jpgplisy Toruń 21plisy Toruń 22plisy Toruń 23plisy%205.jpgplisy Toruń 25plisy%207.jpgplisy Toruń 27plisy%208.jpgplisy Toruń 29plisy%2010.jpgplisy Toruń 31plisy%2012.jpgplisy Toruń 33plisy%2014.jpgplisy Toruń 35plisy%2016.jpgplisy Toruń 37plisy%2018.jpgplisy Toruń 39plisy%2020.jpgplisy Toruń 41plisy%2022.jpgplisy Toruń 43plisy%2024.jpgplisy Toruń 45plisy%2026.jpgplisy Toruń 47plisy%2028.jpgplisy Toruń 49plisy%2030.jpgplisy Toruń 51

Plisy

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz